Letní liga pro Brandýs nad Labem , titul Veteraniády zůstal v Pískové Lhotě

25.09.2018 21:48

Letní liga pro Brandýs nad Labem, titul Veteraniády zůstal v Pískové Lhotě

Tělocvičná jednota Písková Lhota uspořádala o víkendu 23. a 24. září dva turnaje ve stolním tenisu. Prvním byl finálový turnaj 14. ročníku Letní ligy ve stolním tenisu, do kterých se probojovali nejlepší družstva ze dvou skupin z nymburského a kolínského okresu doplněné Brandýsem nad Labem který se stal i celkovým vítězem turnaje před Sokolem Starý Kolín po finálovém výsledku 9:7. Bronzovou medaili vybojovala TJ Sadská před čtvrtou Lysou nad Labem.

Den po finále Letní ligy se v neděli 24. září konal 9. ročník Veteraniády hráčů 60.letých a starších jehož se zúčastnilo celkem 18 hráčů z 13 oddílů okresů Nymburk, Kolín, Hradec Králové a Liberec. Startující byli rozděleni do čtyř základních skupin, z nichž postupovali první dva do finále a ostatní do soutěže útěchy. K vidění byli hezké a vyrovnané zápasy, ve kterých startující hráči uplatňovali své dlouholeté zkušenosti za zelenými stoly. Vesměs všichni přihlášení ještě startují v mistrovských soutěžích, kde dokáží svojí hrou potrápit a porážet o mnoho let mladší hráče. Domácí oddíl reprezentovala opora soutěžního družstva Miroslav Křepela, který základní skupinou prošel jako nůž máslem a do čtvrtfinále postoupil bez ztráty setu. Ve čtvrtfinále Mirka čekal jeho tradiční soupeř Libor Vondruška z TTC Žehuň, jehož zvláštností je u nás málo obvyklé tužkové (čínské) držení pálky. Mirek pochytal většinu Vondruškových topspinů a radoval se po výhře 3:1 z postupu do semifinále. Po výhře v semifinále rovněž 3:1 nad dalším hráčem Žehuně Lubomírem Salavcem čekal našeho hráče ve finále nováček soutěže letos 60. letý Alois Salák ze Sokola Starý Kolín, který vyřadil v semifinále v oddílovém derby trojnásobného vítěze minulých ročníků Stanislava Havránka. Ve vyrovnaném finále nakonec rozhodla koncovka závěrečného pátého setu, po kterém titul Veteraniády zůstal poprvé v Pískové Lhotě po výhře 3:2 pro Mirka Křepelu. V soutěži útěchy zvítězil Miloš Boháč z Liberce před Miroslavem Řidkým ze Seletic.

Výsledky: 9.roč. Veterániády.xlsx (11475)