Tělocvičná jednota Sokol Písková Lhota : novinky

V pátek 5.10. Vás srdečně zve do sokolovny divadelní spolek V.O.S.A. a obec Písková Lhota na historickou komedii F.R. Čecha Dívčí válka. Začátek představení ve 20h.

Letní liga pro Brandýs nad Labem , titul Veteraniády zůstal v Pískové Lhotě

25.09.2018 21:48

Letní liga pro Brandýs nad Labem, titul Veteraniády zůstal v Pískové Lhotě

Tělocvičná jednota Písková Lhota uspořádala o víkendu 23. a 24. září dva turnaje ve stolním tenisu. Prvním byl finálový turnaj 14. ročníku Letní ligy ve stolním tenisu, do kterých se probojovali nejlepší družstva ze dvou skupin z nymburského a kolínského okresu doplněné Brandýsem nad Labem který se stal i celkovým vítězem turnaje před Sokolem Starý Kolín po finálovém výsledku 9:7. Bronzovou medaili vybojovala TJ Sadská před čtvrtou Lysou nad Labem.

Den po finále Letní ligy se v neděli 24. září konal 9. ročník Veteraniády hráčů 60.letých a starších jehož se zúčastnilo celkem 18 hráčů z 13 oddílů okresů Nymburk, Kolín, Hradec Králové a Liberec. Startující byli rozděleni do čtyř základních skupin, z nichž postupovali první dva do finále a ostatní do soutěže útěchy. K vidění byli hezké a vyrovnané zápasy, ve kterých startující hráči uplatňovali své dlouholeté zkušenosti za zelenými stoly. Vesměs všichni přihlášení ještě startují v mistrovských soutěžích, kde dokáží svojí hrou potrápit a porážet o mnoho let mladší hráče. Domácí oddíl reprezentovala opora soutěžního družstva Miroslav Křepela, který základní skupinou prošel jako nůž máslem a do čtvrtfinále postoupil bez ztráty setu. Ve čtvrtfinále Mirka čekal jeho tradiční soupeř Libor Vondruška z TTC Žehuň, jehož zvláštností je u nás málo obvyklé tužkové (čínské) držení pálky. Mirek pochytal většinu Vondruškových topspinů a radoval se po výhře 3:1 z postupu do semifinále. Po výhře v semifinále rovněž 3:1 nad dalším hráčem Žehuně Lubomírem Salavcem čekal našeho hráče ve finále nováček soutěže letos 60. letý Alois Salák ze Sokola Starý Kolín, který vyřadil v semifinále v oddílovém derby trojnásobného vítěze minulých ročníků Stanislava Havránka. Ve vyrovnaném finále nakonec rozhodla koncovka závěrečného pátého setu, po kterém titul Veteraniády zůstal poprvé v Pískové Lhotě po výhře 3:2 pro Mirka Křepelu. V soutěži útěchy zvítězil Miloš Boháč z Liberce před Miroslavem Řidkým ze Seletic.

Výsledky: 9.roč. Veterániády.xlsx (11475)

Veteraniáda 9.ročník

18.09.2018 22:01

Zveme v neděli 23.9. 2018 do sokolovny v Pískové Lhotě na 9.ročník Veteraniády ve stolním tenisu

Pozvánka:

Pozvánka na 9.r.VETERANIADY.xls (24064)

Letní liga 14.ročník

18.09.2018 21:48

Po posledním kole základních skupin v Kolínské skupině bez ztráty bodu a na lepší skore zvítězil Brandýs před St.Kolínem. Oba oddíly neztratily s Nymburskými ani bod. V.Osek i přes remízu v Lysé se obou dlouho držel na dosah, ale porážka v Sadské zpečetila jeho třetí místo. N.Ves opět čtvrtá, jako i minulé ročníky a nováček soutěže Č.Brod s jedním nečekaným vítězstvím nad Žehuní obsadil páté místo.

V Nymburské skupině opět na skore, zvítězila Sadská před Lysou, kdy oba oddíly vítězstvími v předposledním a posledním kole si zajistily postup do závěrečného turnaje. Další místa v pořadí se stejně body, ale lepším skore obsadila Přední Lhota, Žehuň a Loko Nymburk.

Statistika základních: poměr bodů Kolínské a Nymburské skupiny, je to letos nejhorší pro nymburské hráče za poslední tři ročníky. Zatím co ve 12.ročníku byl poměr bodů 79 : 70 pro nymburské, ve 13.roč. už byl 85 : 64 pro kolínské, a letos dokonce 95 : 53 bodů pro kolínské hráče. V Kolínské skupině se tento ročník vystřídalo 41 hráčů. Nejvíce N.Ves 12 a nejméně St.Kolín 5 hráčů. V Nymburské 62 hráčů. V Žehuni 15 a v Sadské 9 hráčů.

V sobotu 22.9. od 9 hod. se budeme těšit v Pískové Lhotě na finálovou účast oddílů z Brandýsa, St.Kolína, Sadské a Lysé n/L.

Tabulky a statistiky základních skupin:

14.roč.Letní soutěže Rozlosování 2018.xls (56 kB)

29.05.2018 21:41

V sobotu se 26.5. se v sokolovně v Pískové Lhotě za účasti 40 hráčů ze Středočeského, Pardubického, Hradeckého, Ústeckého kraje a Prahy se uskutečnil 15. ročník Memoriálu Zdeňka Fajmana.

V nejkvalitnější účasti v historii turnaje (pět hráčů se zkušenostmi z ligových soutěží) se do finále probojoval Petr Nejedlý ze Sokola Michle a Jaroslav Wagner s TJ Sadská. Po vyrovnaném boji po výsledku 3:2 ve finále zvítězil Petr Nejedlý. Třetí místo obsadil Luděk Pych  (TJ Střížkov)  a čtvrté Jakub Merta (Tesla Pardubice). Na 5. - 8. místě se umístili Marek Lukeš (Tesla Pardubice), Ondřej Šmíd, Jan Kvasnička (oba TTC Žehuň), Martin Doležal (Sokol Velký Osek).

Domácí oddíl reprezentovali Zdeněk Píša, který vyhrál soutěž útěchy před Ondřejem Žežulou (TJ Sadská) a Miroslav Křepela (postoupil ze skupiny do finalového pavouka a obsadil 9. - 16. místo).

Ceny nejlepším věnovala paní Jitka Červinková za což moc děkujeme, turnaj navštívili zakladatelé stolního tenisu v Pískové Lhotě Vladimír Nejedlý (otec vítěze Petra Nejedlého) a Jiří Muller.

Komletní výsledky:

15.roč. MZF 2018.xlsx (13784)

Memoriál Zdeňka Fajmana 15.ročník

23.04.2018 21:41

V sobotu 26. května 2018 od 9 hodin (prezentace od 8:15) zveme do sokolovny v Pískové Lhotě na 15.ročník Memoriálu Zdeňka Fajmana ve stolním tenisu.

Přihlášky do 23.5. e-mail : sokolpiskovalhota@seznam.cz

Pozvánka: Memorial-Zdeňka-Fajmana-15.pdf (160631)

Letní liga 14. ročník

05.04.2018 22:27

Po roce jsme zase tady s Letní soutěží. Letos jsou ve složení družstev dvě změny. Místo Dobřichova bude hrát družstvo Českého Brodu a k složení dvou oddílů AFK Nymburk a S.Pískové Lhoty přibude ještě ACS Přední Lhota v jejíž herně a pod jejím názvem bude toto družstvo hrát. Páteří družstva budou opět hráči AFK Nymburk i vedoucí Pepa Kraus zůstává. Závěrečný turnaj se uskuteční 22.září, pravděpodobně bude buď v Pískovce nebo ve Velkém Oseku.